Loading

Argan

agadir_08_argania3

Drzewo Arganowe, znane także pod nazwą „Argania Spinosa” stanowi ważną część marokańskiego dziedzictwa, szczególnie jeśli chodzi o południowe obszary tego kraju, Agadir, Góry Atlas i region Souss-Massa-Draa. Jeszcze dziesięć lat temu zajmowało ono nadrzędne miejsce w życiu Berberów, obecnie zaś od niedawna uważane jest za jeden z najważniejszych produktów w branży suplementów diety i przemyśle kosmetycznym. To zadziwiające drzewo rośnie wyłącznie w tym regionie świata, wszelkie próby uprawy drzew arganowych na innych terytoriach zakończyły się porażką.

Ze względu na drastyczny spadek liczby drzew tego gatunku lasy arganowe zostały wpisane na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Z drugiej strony ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na olejek arganowy lokalne społeczności zaczęły bardziej dbać o te drzewa. OLEJ ARGANOWY to olej produkowany z nasion Drzew Arganowych, rosnących w Maroko. Substancja ta ceniona jest ze względu na swoje odżywcze, kosmetyczne i medyczne właściwości. Drzewo Arganowe jest pozostałością po erze Trzeciorzędu, co oznacza, że wspaniale adaptuje się nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, jakie panują w zachodnio-południowej części Maroko.

Olej arganowy świetnie działa na włosy, wcierany w skórę poprawia ich kondycję, pomaga zwalczać łupież, natomiast nakładany na końcówki zapobiega ich rozdwajaniu i nadaje włosom blasku. Jeśli są one zniszczone i suche, warto skusić się na kurację preparatami arganowymi ponieważ chronią one skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, kojąc podrażnienia i redukując naskórek. Olej arganowy posiada również dużą zawartość witaminy E oraz jest bogaty w fenole oraz kwasy fenolowe. Jednym słowem królewski preparat na włosy.

royal_logo-redpasek_cienki2